BEZPIECZEŃSTWO I PRZECIWDZIAŁANIE KRADZIEŻY KOSIARKI AUTOMATYCZNEJ

Kosiarki automatyczną są najczęściej urządzeniami zabezpieczonymi dość dobrze, warto jednak sposób zabezpieczeń dostosować do swoich potrzeb i sprawdzić czy te, na których nam najbardziej zależy są dostępne w danym modelu.

Czujnik podnoszenia

  • obowiązkowymi pozycjami, które powinny być na liście są czujniki podniesienia i przechylenia urządzenia – ostrza w wypadku podniesienia lub przewrócenia kosiarki powinny automatycznie się wyłączyć, ma je większość kosiarek,

Omijanie zwierząt przez robota koszącego

  • jeśli posiadasz zwierzę zwróć uwagę na możliwość dokupienia chipu, który założysz na obrożę swojego zwierzęcia, istnieją modele, które potrafią omijać zwierzę, jeśli ma ono taki chip,

Noże koszące

  • kosiarki wyposażone są w dwa rodzaje ostrzy: krótkie blaszki wymieniana najczęściej co około 1-2 tygodnie, zależnie od powierzchni trawnika, lub monolityczne ostrza, podobnie do tych które są w tradycyjnych kosiarkach. Drugie są trwalsze, co do pierwszych niektórzy twierdzą, że gdyby kosiarka się nie wyłączyła, krótsze ostrze uczyni mniej szkody użytkownikowi.

Zabezpieczenie kosiarki przed kradzieżą

  • zabezpieczenie przed kradzieżą:najczęściej występującymi zabezpieczeniami przed kradzieżą są: PIN i alarm uruchamiany przez kosiarkę, droższe modele posiadają także moduł śledzenia GPS lub nawet certyfikaty producenta zapewniające, że kosiarka nie będzie w stanie pracować w innym miejscu, niektórzy producenci oferują nową kosiarkę w przypadku kradzieży.

Przegląd informacji na temat kosiarek automatycznych.

JAK PRZYGOTOWAĆ OGRÓD POD KOSIARKĘ AUTOMATYCZNĄ?

Obrzeże trawnika

Przygotuj brzeg trawnika, tak aby nie musieć dokaszać brzegów. Poziom chodników powinien być zlicowany poziomem z brzegiem trawnika. Czasami warto ułożyć wokół klombów lub krzewów obrzeże z kostki lub żwiru tak aby kosiarka mogła przejechać jednym kołem po trawniku a drugim po obrzeżu. Różnice w wysokości obrzeża mogą spowodować, że kosiarka będzie się zawieszać lub zakopywać.

Instalacje, które mogą utrudniać położenie przewodu ograniczającego kosiarki automatycznej

Przypomnij sobie czy pod powierzchnią trawnika nie masz jakichś istotnych instalacji, może to być podlewania automatyczne lub kable elektryczne do oświetlenia, od ich obecności i głębokości montażu zależy metoda jaką można położyć kabel ograniczający pole pracy kosiarki automatycznej. 

Jeśli takich instalacji nie ma warto skorzystać z urządzeń, które wycinają w ziemi szparę, w której można położyć kabel. Jeśli pod powierzchnią masz instalacje – kabel odgraniczający kosiarki automatyczej należy przypiąć szpilkami, z czasem zarośnie od trawą. Początkowo trzeba będzie uważać aby się nie potknąć lub aby podniesionego przypadkiem kabla nie przecięły ostrza kosiarki automatycznej.

Czy robot koszący pokona nachylenia?

Jeśli masz na terenie ogrodu jakieś wzniesienia – sprawdź czy kosiarka będzie w stanie je pokonać, producenci najczęściej określają wartość nachylenia w %, warto wiedzieć jak przeliczać taki % nachylenia. Robi się to w następujący sposób: 45 stopni nachylenia to inaczej 100%. Jeśli masz w ogrodzie nachylenie np. 15 stopni, oznacza to około 33% nachylenia.

Projekt ogrodu z uwzględnieniem pracy kosiarki automatycznej

Jeśli zaczynasz dopiero pracę nad swoim ogrodem warto mieć z góry zaplanowany układ ogrodu. Nawet jeśli jakichś klombów nie ma warto zostawić zapas kabla w tym miejscu oczekując na moment gdy się pojawią. Kabel ograniczający musi mieć ciągłość, a przełożenie go stanowi nie lada wyzwanie. Możliwe jest też łączenie przewodu jednak każda złączka może powodować problemy.

Zobacz stronę gdzie omawiam przekrojowo kosiarki automatyczne.

Research na temat zapalenia prostaty

Dziś jest Europejski Dzień Prostaty. Narząd ten najbardziej znany jest z raka. Istnieje jednak jeszcze jedna choroba prostaty, której przyczyny są dość skomplikowane, a lekarze urolodzy niestety nie umieją jej leczyć. Piszę o niej ponieważ sam to przeżyłem. Objawy to ból w kroku, dolnej części podbrzusza, obawa przed śmiercią (bo to może rak), trudności „w łóżku”.

Część mężczyzn jakiś czas żyje z bólem – dopóki da się wytrzymać, później trafia do urologa, który tę chorobę leczy antybiotykami PRZEZ WIELE TYGODNI, ponieważ wszelkie substancje docierają w to miejsce z trudnością. Dobrze jeśli antybiotyki zostaną przepisane na podstawie posiewu, ja pierwsze dwa dostałem „na ślepo”, skutki: rozwalony żołądek, powtarzające się anginy, osłabienie organizmu. W końcu lepszy lekarz, zalecił posiew i wskazał laboratorium, które „szanuje” próbki, udało się określić bakterię, dopasować antybiotyk.

I co?

Nadal boli, coś takiego się dzieje podczas choroby, że mięśnie wokół się spinają i dalej boli, decyzje lekarzy są różne: często – kolejny antybiotyk. Przypadkiem trafiłem do innego lekarza, który powiedział, że przy jałowym posiewie trzeba to leczyć lekami rozluźniającymi mięśnie w tym obszarze. Pomagało czasowo, ale wciąż były nawroty. Inny lekarz podpowiedział, że to może być od jelit.

W między czasie zacząłem szukać informacji w sieci.

Okazało się, że są przynajmniej 2 choroby powodujące ból w tym obszarze. Urolodzy patrzą tylko przez swój pryzmat, a powinni bardziej przekrojowo. Po wykluczeniu przyczyny bakteryjnej trzeba zmienić żywienie, zmienić sposób siedzenia, często się udać do fizjoterapeuty, na gimnastykę mięśni dna miednicy, nauczyć się wydalać napięcie i stres.

Informacje na ten temat są rozproszone po wielu miejscach w sieci, dlatego wyniki mojego researchu na temat tej choroby umieściłem na stronie, którą zrobiłem dla mężczyzn, którzy szukają pomocy, a często są leczeni na ślepo.

Oni nie przyznają się, że cierpią… a ponoć nawet 1% wizyt u lekarza pierwszego kontaktu ma jako przyczynę ból w obszarze miednicy. Ja się leczyłem 4 lata. Myślę, że można dużo szybciej.

Mam nadzieję, że będzie to mój wkład w lepsze jutro mężczyzn w Polsce. Zapalenie prostaty – research.

Jak efektywnie konsumować pozyskany ruch w eCommerce dzięki marketing automation?

Mój artykuł ukazał się na blogu Harbingers. Zapraszam do przeczytania

Każdy marketer internetowy marzy o tanim, najlepiej darmowym ruchu, który konwertuje w znacznym stopniu na zakupy lub przynajmniej pozyskiwanie kontaktów na listę marketingową. Problem jednak jest złożony, ponieważ w skrócie: na ruch z SEO trzeba poczekać, a płatny ruch z kolei kosztuje. Jednocześnie, podobnie jak ze zdrowym jedzeniem, powinniśmy dostarczać swojemu biznesowi zrównoważone żywienie, o odpowiedniej ilości kalorii i witamin. Jak zatem efektywnie pozyskiwać i konsumować ruch z marketing automation?

Jak efektywnie konsumować ruch w eCommerce dzięki Marketing Automation. Czytaj >>

Wykorzystaj szansę dla e-commerce dzięki marketing automation

W portalu Marketing przy Kawie ukazał się mój artykuł na temat wykorzystania systemu marketing automation w eCommerce.

Masz sklep on-line? To jest właśnie ten moment! Wykorzystaj go! Niezależnie od tego, czy Twoja sprzedaż spadła, czy masz klęskę urodzaju. Przedłużająca się do kilku tygodni kwarantanna narodowa wpłynie na zmianę nawyków zakupowych Polaków i wielu z nich już pozostanie przy zakupach on-line.

Czytaj tutaj >>

Robot koszący nac opinie – recenzja NAC RLM 1500

Być może zastanawiasz się nad kupnem nowej kosiarki, ale ciężko ci zdecydować. Wtedy bardzo pomocne są opinie innych użytkowników, którzy na co dzień pracują z taką kosiarką. Poniżej znajduje się jedna z nich, dotycząca robota koszącego NAC RLM 1500. Robot koszący nac opinie jest w formie filmiku, dlatego możesz zobaczyć, jak kosiarka pracuje.

Robot koszący nac opinie

Pan Piotr nagrał pracę swojego robota NAC 1500, z filmu można dowiedzieć się kilku przydatnych informacji:

  • przy montażu przewodu otaczającego trawnik należy zadbać, aby przylegał dokładnie do podłoża, w przeciwnym przypadku kosiarka może przewód przeciąć,
  • na szczęście producent przewidział taką ewentualność i załączył do zestawu złączki do przewodu,
  • warto wybrać model robota z regulacją wysokości trawy, ten ma zakres regulacji od 25 do 65 mm,
  • robot pokazany na filmie nie ma opcji mulczowania, warto jednak zwrócić uwagę, że nie jest ona konieczna jeśli robot kosi codziennie końcówki trawy, która dopiero wyrosła – moje pytanie brzmi, ile zużywa wtedy prądu taka kosiarka automatyczna?
  • Warto poniższy film obejrzeć, choć nie jest zbyt dynamiczny, zawiera kilka ważnych informacji dla poszukiwaczy kosiarki automatycznej:

Robot koszący nac – film

robot koszący nac opinie

Kosiarki roboty dostępne w Polsce znajdziesz pod tym linkiem: Robot koszący

Jeżeli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego sprzętu, zapytaj sprzedawcę. On z pewnością dobrze ci doradzi i wypyta o niezbędne szczegóły, aby jak najlepiej dobrać kosiarkę do Twoich potrzeb. Zajrzyj też na stronę producenta kosiarek NAC. Możesz tam znaleźć adres punktu serwisowego, kontakt do producenta, pomoc techniczną oraz opisy innych modeli kosiarek. Znajduje się tam również e-sklep, gdzie będziesz mógł dokonać zakupu.

Menu