Kosiarka z napędem czy bez?

folder_openKosiarka
woda trawnik

Napęd w kosiarce wydaje się wybawieniem jeśli mamy do skoszenia dużą powierzchnię, warto jednak zainteresować się i przetestować w jakim tempie poruszać się będzie kosiarka. Może się okazać, że będziemy się denerwować tempem i wyłączymy go aby samodzielnie pchać kosiarkę

Kosiarka – przedni czy tylni napęd?

Napęd na przednią oś sprawia, że przy każdym skręcie musimy pchać kosiarkę samodzielnie, taki napęd sprawdza się przy długich prostych odcinkach i powierzchniach bez konieczności omijania przeszkód, ponieważ manewrowanie jest zwyczajnie trudniejsze. Na długich odcinkach może okazać się zbyt wolny. Kosiarka z napędem okazuje się wówczas utrudnieniem zamiast ułatwieniem.

Kosiarka o tylnym napędzie przy uniesieniu przedniej osi ułatwia skręt. Wysiłek jest dużo mniejszy. Jeśli masz mały ogród w którym trzeba dużo manewrować taki napęd sprawdzi się lepiej. Takie rozwiązanie sprawdza się w małych ogrodach i tam gdzie dużo trzeba manewrować. Na prostych odcinkach najczęściej napęd okazuje się zbyt wolny.

Można, w skrócie powiedzieć, że napęd nie jest konieczny w kosiarce, chyba, że wybierzemy wyjątkowo ciężki model. A trochę ruchu i ćwiczenia mięśni nie zaszkodzi. Ważne aby ustawić wysokość rączki na odpowiedniej wysokości i zadbać o ergonomię pracy.

Kosiarka z napędem – Wady:

  • większa masa kosiarki
  • koła boksują na nierównościach
  • więcej dźwigni do obsługi, które trzeba trzymać,
  • dodatkowe mechanizmu zwiększają awaryjność
  • więcej zakamarków do czyszczenia

Przeczytaj przekrojowy artykuł pt. „Kosiarka – przegląd informacji”

expand_more

Jak kupować robota koszącego?

Related Posts