Kosiarka HONDA

folder_openKosiarka
trawnik

Koncern HONDA został założony w 1948 roku przez Soichiro Honda. Od tej pory jest znany z produkcji maszyn, urządzeń, samochodów i motocykli. Pierwszym pomysłem Hondy było skonstruowanie silniczka pomocniczego do napędzania roweru. Później silniki zaczęto przekładać do różnego rodzaju urządzeń. Droga do produkcji kosiarek wiodła przez miniaturyzację traktora. Pierwszą maszyną Hondy był jednoosiowy mini traktor ogrodniczy. W Polsce przyjęło się, że maszyny i samochody japońskiej produkcji mają najwyższą jakość. Poniżej prezentuję opinie użytkowników kosiarek HONDA.

Kosiarki HONDA Serwis

Najpierw jednak dostępność serwisu, do Japonii jest daleko trzeba liczyć więc na lokalny Polski serwis. Na oficjalnej stronie HONDA w Polsce znajdziemy listę punktów serwisowych i oficjalnych przedstawicieli z podziałem na województwa, sieć punktów jest dość gęsta, choć z małych miejscowości trzeba będzie kawałek dojechać. Daje to nadzieję na dobrą dostępność serwisu.

Fałszywe produkty HONDA

Najbardziej zaskakującym działem na oficjalnej stronie HONDA jaki znalazłem, był taki poświęcony fałszywym produktom marki HONDA. Na stronie jest nawet galeria „podróbek”. Domyślam się, że skala zjawiska musi być duża skoro powstał taki dział. Przekazuję zatem ostrzeżenie: Kosiarki HONDA kupuj tylko u autoryzowanych partnerów!

Kosiarki HONDA Opinie

  • Pierwszy użytkownik uważa, że to mercedes wśród kosiarek. Sporo kosztuje, ale jest wart jest wydania tych pieniędzy. Za wadę podaje, że ten konkretny model nie nadaje się do małych ogródków, ze względu na trudności w manewrowaniu.
  • Plusy to także ergonomiczne rączki, wysoka kultura pracy silnika, oraz bezproblemowe zapalanie.
  • Kosiarki z napędem mają odpowiednie tempo, nieco szybsze niż spacer człowieka, trzeba trochę przyśpieszyć kroku, ale przynajmniej nie ma się poczucia, że kosiarka spowalnia tempo w jakim pchalibyśmy ją sami. Przeczytaj także Kosiarka z napędem czy bez?
  • Zdarzają się także krytyczne opinie na temat jednego z modeli HONDA: przy mokrej trawie zapycha się wlot zbiornika na trawę, trzeba zatrzymywać koszenie. Przy suchej trawie problem nie występuje.
  • Jeden z użytkowników chwali pracę kosiarki, ale narzeka na dużą ilość zakamarków i problemy z myciem podwozia. Obawia się, że wilgoć zatrzymana w resztkach trawy będzie niszczyć kosiarkę.
  • Kolejny z odbiorców ostrzega przed rozlaniem paliwa na obudowę kosiarki, niestety farba nie jest odporna na benzynę i pozostawia plamy.
  • Użytkownicy tej marki twierdzą, że Honda ma najcichszy z silników spalinowych.

Przeczytaj przekrojowy artykuł pt. „Kosiarka – przegląd informacji”

expand_more

Jak kupować robota koszącego?

Related Posts