Sól na katar

folder_openSposoby na katar

Sól na katar

Katar można pokonać na kilka sposobów z użyciem soli kuchennej, soli morskiej albo stosując roztwór soli fizjologicznej.

Sposób nr 1 – zakraplanie wody z solą do nosa:

Rozpuścić jedną łyżkę soli w szklance ciepłej wody i wkroplić po jednej kropli do każdej z dziurek, wziąć głęboki oddech nosem, aby wpadły głęboko i wydmuchać nos.

Sposób nr 2 – mgiełka z nebulizatora:

Zastosować nebulizator do którego wlewa się roztwór soli fizjologicznej zakupiony w fiolkach po 5ml w aptece. Nebulizator wytwarza mgiełką solankową, która potrafi zwalczyć katar w zarodku jeśli zauważymy jego pojawienie się w bardzo wczesnej fazie choroby. Nebulizator jest w ogóle genialnym urządzeniem, zwłaszcza w walce z przeziębieniem i dzieci i niemowląt, zasłużył na osobny wpis.

Sposób nr 3 – irygatory do zatok:

Bardzo skutecznym sposobem na pokonanie kataru, zwłaszcza takiego żółtego, zatokowego jest zastosowanie płukania zatok. Zestaw do płukania zatok można kupić w aptece, w zestawie znajduje się butelka z rurką oraz saszetki z tajemniczą substancją zwaną chlorkiem sodu (NaCl). Oczywiście żaden producent nie pisze na opakowaniu wprost, że chodzi o sól. Po zużyciu można kupić zestaw uzupełniający z saszetkami, oczywiście za absurdalnie wysoką cenę, no ale saszetki przecież kosztują…

Użycie: gotujemy wodę, wrzątek schładzamy do temp. 36,6 st. C, nalewamy do butelki, mieszamy z solą z saszetki (około 2,15g). Idziemy nad umywalkę lub wannę. Otwieramy usta i oddychamy przez usta. Przykładamy szczelnie do jednej dziurek z nosa i naciskamy na butelkę. Woda wleci jedną dziurką a wyleci drugą. Wydmuchujemy nos. A potem zmiana i druga dziurka. Po zabiegu nie wolno przez godzinę kłaść się ani wychodzić na dwór. Dzieci się trochę boją początkowo ale jak się to robi przed lustrem i powie, że będą fontanną to nawet jest ciekawie i nie marudzą.

Sposób nr 3 – sól morska w sprayu:

Są jeszcze takie aplikatory soli morskiej w butelce pod ciśnieniem. Właściwie to jest to komercyjna wersja sposobu numer 1, po prostu łatwiej aplikować do nosa. U dzieci może służyć jako pomoc w rozpuszczeniu zaschniętego kataru, który potem łatwiej usunąć. O sposobach usuwania kataru i dzieci będzie osobny wpis.

O soli w Wikipedii

Jeśli macie jeszcze jakieś sposoby na katar z użyciem soli napiszcie w komentarzach, dołączę je do listy.

Related Posts