Kąpiel w aspirynie i inne kąpiele na pierwsze objawy przeziębienia.

folder_openSposoby na katar

Kąpiel kojarzy się nam z higieną. Jednak jeżeli dodamy do kąpieli różne składniki, mogą one działać leczniczo. W trakcie przeziębienia można zrobić kąpiel w aspirynie, która dzięki swoim właściwościom doskonale wpłynie na poprawę naszego zdrowia.

Kąpiele na pierwsze objawy przeziębienia
Kąpiele dobre na przeziębienie

Kąpiel w miodzie:

Gdy nas “coś bierze” można szybko pokonać przeziębienie z pomocą miodu. W bardzo ciepłej, ale nie gorącej wodzie rozpuścić około 300-400 gram miodu. Nalać bardzo ciepłej wody do wannny, leżeć w wodzie z miodem dopóki jest ciepła. A potem “hyc pod kołdrę”. Pszczelarski przepis podaje, że odżywcze substancje z miodu trafiają prosto do komórek całego ciała i odżywiają je pomagając w ten sposób walczyć z chorobą.

Kąpiel w aspirynie:

Podobnie jak powyżej należy nalać wannę gorącej wody i rozpuścić w niej kilka tabletek aspiryny. Niektórzy zalecają dodanie kilku kropel olejku sosnowego. Na katar i przeziębienie można stosować różne olejki, o tym w osobnym wpisie.

Moczenie nóg w gorącej wodzie z solą:

Jednym z wariantów kąpieli jest moczenie nóg w gorącej wodzie z solą. Warto dodać, że jeśli zmarzły nam nogi to można prewencyjnie rozgrzać nogi w gorącej wodzie. Jeśli są bardzo zimne, możemy najpierw dolać letniej wody, a potem dolewać coraz bardziej gorącej.

Related Posts