Zdalnie sterowane kosiarki do trawy – o kosiarkach robotach

folder_openKosiarka
trawnik

Kosiarki, jako mała motoryzacja wzbudzają emocje męskiej części społeczeństwa. Coraz popularniejsze stają się gadżety typu kosiarki robot, czyli zdalnie sterowane kosiarki do trawy. Zacząłem się zastanawiać czy znajdę taką, która będzie miała zdalne sterowanie? Chciałbym spełnić zachciankę dorosłego wielbiciela zdalnie sterowanych samochodzików. Wydaje mi się, że nie, ale dopiero zaczynam mój research.

Modele tego typu oferują najróżniejsi producenci kosiarek. Od tanich marek takich jak NAC, Robomow czy Gardena, przez BOSH, aż po Stiga czy Zuchetti, a wreszcie Honda lub Cub Cadet znajdziemy prężące muskuły roboty kosiarki. Ceny rozpoczynają się od niespełna 2 tys. zł a kończą na bajońskich kwotach. Takich za które można by było kupić samochód dla rodziny, rzędu… Nie zgadniesz – 80 tys. zł!

Co można włożyć do kosiarki? Nie wpadłbyś!

Kosiarka TechLINE PRO TECH L10, to narzędzie do zastosowań profesjonalnych, będzie kosić do upadłego, niczym chart wypuszczony za lisem podczas polowania. Po wyczerpaniu baterii na szczęście nie padnie. Jednak wówczas dzięki wbudowanemu modułowi GPS wróci grzecznie do stacji dokującej i naładuje akumulator. Później wróci do swojej pracy. Ilość bajerów, którą ma kosiarka robot TechLINE PRO TECH L10 przekracza wszelkie oczekiwania: moduł GPS, dzięki któremu kosiarka nie wejdzie, jak krowa w szkodę, do sąsiada. Za pomocą powiadomień SMS otrzymasz raporty o pracy kosiarki, także o błędach czy zdarzeniach. Kosiarka nawet rozpoznaje już skoszoną trawę, aby niepotrzebnie nie kosić dwa razy w tym samym miejscu. Ta kosiarka robot posiada czujnik deszczu, dzięki któremu wróci ona do stacji dokującej, gdy tylko zacznie padać. Kosiarka pokonuje wzniesienia do 45%. Jednak jest bardziej rozsądna niż niejeden górołaz i dzięki czujnikowi nachylenia zrezygnuje w odpowiednim momencie.

Zdalnie sterowane kosiarki do trawy, czyli sztuczna inteligencja w kosiarce

Kosiarka po wprowadzeniu mapy terenu sama wyliczy wg jakiego algorytmu powinna kosić, aby jak najszybciej i przy najlepszej oszczędności prądu.

Czy najdroższa kosiarka robot ma moją wymarzoną funkcję zdalnego sterowania?

Okazuje się, że kosiarka robot TechLine Pro jest standardowo wyposażona w tablet i moduł zdalnego sterowania. Jeśli zatem chcesz wrócić do lat dziecinnych i wykonać przy okazji pożyteczną pracę, no i masz zbędne 80 tys. złotych ta kosiarka jest dla Ciebie!

Jeśli chcesz otrzymać doskonałej jakości rozwiązanie możesz także przeznaczyć około 15 tys. złotych na urządzenie do dobrych parametrach. Ma je kosiarka robot marki
STIGA – Robot koszący Autoclip 550 SG. Skosi trawnik do 5000m2, sprawdzi gdzie już zostało skoszone. Pokonuje wzniesienia do 45% i potrafi się połączyć z Twoim smartfonem. Niestety producent na wspomina o zdalnym sterowaniu.

No dobrze, a co jeśli nie masz tyle pieniędzy

Nie musisz wydawać aż takich pieniędzy, np. kosiarka robot Robomow RX 20 PRO także ma moduł GSM. Możliwość zdalnego sterowania jest za pomocą aplikacji na smartfona! I to jest super! Koszt jedynie 1,5-1,8 złotych. Jednak jest to już jedna z tych kosiarek, które wymagają wkopania przewodu ograniczającego, aby robot wiedział do którego momentu powinien kosić.

Możesz także wybrać tańsze rozwiązania bez zdalnego sterowania takie jak Gardena R40 Li za nieco ponad 4 tys. zł. albo cichszą wersję Gardena R130Li Sileno. Jeszcze mniej zapłacisz za kosiarkę robota Nac RLM1500-NG, bo jedyne 2,5 tys. zł. Do kosiarek, które możesz podłączyć do internetu, aby kontrolować ich pracę należy Gardena kosiarka Smart Sileno City 500, za niespełna 3,8 tys. zł, lub jej młodsza siostra bez podlącznia Gardena kosiarka Sileno city 250, za niespełna 3 tys. zł.

Wreszcie znalazłem, zdalne sterowanie w przyzwoitej cenie!

Kosiarka automatyczna RGRASS A300 od 3,4 tys. zł posiada kilka systemów inteligentnego koszenia. Może kosić linowo, w tym trybie niejako „odbija się” pod kątem prostym od linii granicznej. Ma też drugi system spiralny, gdzie kręci bączki niczym kierowca rajdowy starym Fiatem 126p na zaśnieżonym placu. I wreszcie upragniony system, gdzie inteligencja zapożyczona od homo sapiens, zdalnie steruje urządzeniem za pomocą pilota. Miłej zabawy!

Kosiarki roboty dostępne w Polsce znajdziesz pod tym linkiem: Kosiarki automatyczne

expand_more

Jak kupować robota koszącego?

Related Posts